IP Interkom ve Vücut Sıcaklığı Ölçümü Bir Arada

Akuvox İnterkom'un amiral gemisi R29 Akıllı IP Interkom serisi, virüslerin ve COVID-19 koronavirüs gibi hastalıkların yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için geliştirildi.

Vücut sıcaklığı ölçümü ile Akuvox R29C-B Görüntülü Diyafon

Seriye en son eklenen - Akuvox R29C-B - artık bir binaya girmeden önce tüm personel veya ziyaretçilerin otomatik olarak yüksek ateşe sahip olup olmadığını görmek için kontrol edecek entegre bir vücut sıcaklığı ölçüm fonksiyonuna sahip. Koronavirüs gibi tehlikeli ve bulaşıcı virüslerin binanıza girmesini kapıdan başlayarak engelliyor.

Akuvox R29 serisi, yüz tanıma, QR kod okuyucu, ses komutları, NFC, Bluetooth ve RFID gibi son teknoloji kimlik doğrulama yöntemlerine sahip, piyasadaki teknik olarak en gelişmiş interkom serilerinden biridir. Tüm bu tanımlama yöntemleri tamamen "temassız" olarak mikropların ve virüslerin yayılmasını tamamıyla önler.

Bu yeni ürün, güvenli, 'dokunmasız' çözümler arayan mimarlar, tesis yöneticileri ve müşteriler olarak IP diyafon ve bina erişimi için 'yeni normal' olacak olan bir sonraki büyük adımdır.

Erişim kontrolü için neden vücut sıcaklığı ölçümü kullanılıyor?

Yüksek ziyaretçi trafiğine sahip ana girişler, hastaneler, ulaşım merkezleri, fabrikalar ve okullar gibi personel erişim noktaları, standart el tipi kızılötesi termometreler kullanarak binaya giren tüm insanların ateş benzeri semptomlarını manuel olarak test etmek için personel kaynağını giderek daha fazla kullanıyor.

Değerli insan kaynağının yanı sıra, bu manuel test personeli virüs ve hastalık bulaşma riskini daha da artırır.

Akuvoc R29C-B IP interkom ile dahili ateş ölçme özelliğini bir arada kullanılması, binaya giren ve virüs belirtisi duyan herkesi ortaya çıkarmak için tam otomatik bir savunma hattı sağlar. Sistem belirli bir sıcaklık aralığını vurgulayacak ve gerektiğinde 'güvenli' sıcaklık aralığının üzerinde olan herkese erişimi engelleyecek şekilde ayarlanabilir.

IP Interkom ve Vücut Sıcaklığı Ölçümü Bir Arada