Akuvox SIP İnterkom Sistemi AvantajlarıGüvenlik ve Emniyet Sistemi
Akuvox sadece bir görüntülü görüşme sistemi değil aynı zamanda daire sahiplerinin güvende ve emniyette yaşamasını sağlayan kapsamlı bir güvenlik sistemidir. Üstelik, merkezi güvenlik yönetim sistemi sayesinde, daire içinde oluşan güvenlik ve emniyet ihlallerinde daire içi panelin sireni aracılığı ile uyarı verilmesinin yanı sıra bina merkezi yönetim sistemine de haber verilerek evinizin ve sevdiklerinizin güvenliği garanti altına alınır. Daire içi paneller sahip olduğu I/O girişleri vasıtasıyla tüm kablolu sensör ve dedektörler ile bağlantı kurarak harici bir alarm sistem maliyetini ortadan kaldırıp size komple bir çözüm sunar.


Hareket sensörleri
Duman ve ısı dedektörleri
Doğalgaz ve CO dedektörleri
Su basma sensörü
Kapı ve pencere manyetik kontak
Daire içi panele entegre siren
Merkezi sisteme uyarı bildirimi


Merkezi Yönetim Sistemi
Akuvox merkezi yönetim sistemi SDMC sayesinde projeniz ister basit bir apartman isterseniz de geniş kapsamlı bir site olsun, tüm interkom sisteminin yönetimi merkezi olarak yapılabilmektedir. Üstelik daire içi alarm sisteminin kontrol ve uyarıları, site için duyuru ve mesajlaşma servisleri ile sistemin bakımı ve güncellemesi bu sistem üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Merkezi sistem bakımı ve desteği.
Daire içi alarm durumunun güvenlik/yönetim tarafından takibi.
S.O.S kısayolu ile güvenlik uyarı sistemi.
Site içinde bulunan IP santral entegrasyonu ile market, spor salonu, hamam gibi tesislerle mesaj veya çağrı yoluyla iletişim.
Çevre IP kamera sistemi site içinde bulunan tüm interkom cihazları ile iletişim.
Site içi duyuru, talep bildirimi/mesajlaşma.


Concierge Sistemi
Akuvox siteniz için concierge servislerini de hizmetinize sunmaktadır. Bu hizmetler ile daire sakinleri daire içi dokunmatik panelleri aracılığı ile kolay ve hızlı şekilde bir çok servisi site güvenlik/resepsiyon merkezinden talep edebilmektedir.


Arıza bildirimi.
Servis bakım talebi.
Temizlik hizmeti talebi.
Taksi çağırma.
Site içi sosyal tesislerde rezervasyon.
Sağlık destek hizmetleri talebi.
Site içi duyuru, talep bildirimi/mesajlaşma.


Çağrı Yönlendirme
Akuvox interkom ile misarlerinizi karşılamak için kapıya kadar koşmanıza, hatta evde bile olmanıza gerek yok. Ister aynı anda daire içi panelle birlikte, isterseniz de belirli zaman kurallarına göre çagrılarınız evde olmadığınızda akıllı cep telefonu veya tabletinize yönlendirilir.

Bina önü zil panelinden ziyaret edilen daire aranır.
Belirli bir süre içinde daireden cevap alınamaz ise çağrı önceden belirlenen SIP kullanıcısının mobil cihazına yönlendirilir. İstenirse hem daire içi panel hem de mobil uygulama aynı anda çalabilir.
Yönlendirme sonunda mobil cihaz ile bina önü zil paneli görüntülü görüşme.