IP İnterkom Merkezi Yönetim Yazılımı Nedir?

İnterkom merkezi yönetim yazılımı, İnterkom sisteminde herhangi bir güvenlik sorunlarında yönetimde bulunan kişiyi ya da IT sorumlusu olan kişileri hem lokal(yerel ağda) hem de bulut tabanlı olarak bilgilendiren, merkezi sistem bakım ve güncellemelerini uzaktan ve lokal olarak gerçekleştirebilen, konutlarda ise site içi duyuru, mesajlaşma, reklam, daire içi alarm bildirimi takibi gerçekleştiren, bina giriş log takibini görebildiğimiz, sistem üzerinde herhangi bir log verilerini kolay bir şekilde merkezi yönetimin bulunduğu kısımdan gerçekleştirebilen sistemlerdir.

Akuvox IP İnterkom Sistemleri merkezi yönetim yazılımları, SDMC(Lokal Merkezli Yönetim Yazılımı) ve Property Manager(Bulut Tabanlı Yönetim Yazılımı) olmak üzere 2 şekildedir. Yönetim yazılımları sayesinde yönetimde bulunan sorumlu kişi veya kişiler sitenin genel bakımına hakim bir şekilde yorulmadan uzaktan lokal veya bulut üzerinden bütün site sakinlerini bilgilendirebilirler. Aynı şekilde sistemde herhangi bir arıza olduğunda anında merkezi yönetimde bulunan sorumlu kişi sisteme müdahale edebilir hale gelmektedir.
Güvenlik açısından baktığımızda ise daire sakinlerinin herhangi birinin dairesinde hırsızlık, su baskını, duman algılama gibi durumlar olduğunda anında merkezi yönetimde bulunan görevliye bildirim düşmektedir. Bu sayede site ve site sakinlerinin güvenliği maksimum seviyede sağlanmaktadır.

Merkezi yönetim üzerinden Akuvox cihazları  hangi günde hangi saatte ve ne zaman kimin girdiğine dair logları site yönetimi görebilir ve anlık olarak kimlerin girdiğine dair anlık olarak fotoğraflarını yazılım üzerinden görme imkanı sağlar.
Aynı şekilde daireden daireye mesajlaşma ve yönetimde bulunan görevliye İnterkom cihazları üzerinden mesaj gönderilebilir ve bu sayede isteklerinizi ve şikayetlerinizi anında bildirme şansını yakalayabiliyor ve bu sayede zamanınızı etkin bir şekilde kullanabilme şansı yakalayabilirsiniz.

Herhangi bir servis hizmeti sağlayan su servisi, arıza servisleri v.b. kişiler siteye bakım yapmaya geldiklerinde anlık olarak şifre verebilir ve bu şifre sürelerini istediğiniz şekilde yönetim yazılımları üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Yönetim yazılımları sayesinde site sakinlerinin çevre kameralarını izlemek istediğinde yönetim yazılımları üzerinden bütün cihazlara anında yükleyebilir ve bu sayede site sakinlerinin site çevre kameralarını izlemesini sağlayabilirsiniz.

IP İnterkom Merkezi Yönetim Yazılımı Nedir?